La Nit de l'Esport, aquest dimecres al Teatre Plaza
La cita anual de l'esport local té lloc aquest 30 d'abril a les 19 hores, amb entrada gratuïta
Última modificació:
Castelldefels celebra aquest dimecres, 30 d'abril (19 h), la XV Nit de l'Esport, la tradicional trobada de l'esport de la ciutat en què es premien els millors esportistes i equips de la temporada. La festa de l'esport local se celebra enguany al Teatre Plaza. L'entrada es gratuïta però cal reservar entrada al Patronat Municipal d'Esports per raons d'aforament i seguretat.
Coorganitzada entre l'Ajuntament de Castelldefels, a través del Patronat Municipal d'Esports, i la revista local La Voz de Castelldefels, la Nit de l'Esport comptarà amb la presentació de Jordi LP i oferirà nombroses sorpreses.
FINALISTES - Nit de l'Esport 2014
CATEGORIA I
- Millor esportista masculí de més de 18 anys:
- ALEX MUSSOLINI (Windsurf) - Club Nàutic Castelldefels
- JOSÉ VALVERDE (Hoquei herba) - Castelldefels Hockey Club
- GREGORIO VIDENTE (Piragüisme) - Club Piragüismo Castelldefels
- Millor esportista femenina de més de 18 anys:
- SARA GIL (Handbol) - Esportiu Castelldefels
- ANABEL PALMA (Piragüisme) - Club Piragüismo Castelldefels
- INMACULADA LÓPEZ (Hoquei herba) - Castelldefels Hockey Club
CATEGORIA II
- Millor esportista masculí de menys de 18 anys:
- ÁLVARO MONTFORT ( Hoquei herba) - Castelldefels Hockey Club
- GERARD BERCERO (Hoquei herba) Castelldefels Hockey Club
- DANIEL RUBIO (Piragüisme) - Club Piragüismo Castelldefels
- Millor esportista femenina de menys de 18 anys:
- MARINA GINEL (Hoquei herba) - Castelldefels Hockey Club
- AGUSTINA ARGÜELLES (Rugbi) - Castelldefels Rugby Unión Club
- FLOR COMPARATO (Piragüisme) - Club Piragüismo Castelldefels
CATEGORIA III
- Millor equip federat masculí (sènior):
- CASTELLDEFELS RUGBY UNIÓN CLUB (Rugbi)
- CASTELLDEFELS HOCKEY CLUB (Hoquei herba)
- CLUB TENNIS TAULA CASTELLDEFELS (Tennis taula)
- Millor equip federat femení (sènior):
- PÀDEL CT CASTELLDEFELS WELLNESS (Pàdel)
- CF SALA CASTELLDEFELS (Futbol Sala)
- ESPORTIU CASTELLDEFELS (Handbol)
CATEGORIA IV
- Millor equip federat masculí (cadet o juvenil)
- SUB 16 CADET CASTELLDEFELS HOCKEY CLUB (Hoquei herba)
- SUB 18 CASTELLDEFELS RUGBY UNIÓN CLUB (Rugbi)
- CADET A I CADET B UE CASTELLDEFELS (Futbol)
- Millor equip federat femení (cadet o juvenil)
- DAMAS CADET C PIRAGÜISME CASTELLDEFELS (Piragüisme)
- CADET 98-99 CB CASTELLDEFELS (Bàsquet)
- CADET SUB 16 HOCKEY CASTELLDEFELS (Hoquei herba)
CATEGORIA V
- Millor esportista masculí amb discapacitat física i/o psíquica
- OLIVER PONCE (Ciclisme Handbike)
- Millor esportista femenina amb discapacitat física i/o psíquica
- SILVIA ELVIRA LÓPEZ (Piragüisme)
CATEGORIA VI
- Distinció especial per la col·laboració amb l'esport de Castelldefels, per a entitats, col·laboradors, àrbitres o entrenadors...
- MICHELE HALE (Coordinadora Escola) – CASTELLDEFELS RUGBY UNIÓN CLUB (Rugbi)
- JUANJO CAPDEVILA (President) – CLUB FUTBOL SALA CASTELLDEFELS (Futbol Sala)
- CLUB ESPORTIU GRAN VIA MAR (Entitat)