Eleccions Municipals 2019 a Castelldefels

Districtes
Altres informacions:

Els resultats corresponents a les eleccions municipals tindran el caràcter de provisional fins que es realitzi l’escrutini general definitiu que tindrà lloc el dia 29 de maig de 2019 a la Junta Electoral de Zona de l’Hospitalet de Llobregat

 
Escrutini Finalitzat (55 meses)
100,0% Escrutat
Vots per districtes
  Regidors Total IIIIIIIVV
PPPP87.9042.3081.5491.3521.3331.362
PSCPSC65.4301.9581.040986690756
MOVEMMOVEM44.3301.136903815738738
ERC-AMERC-AM44.290888848665936953
CsCs21.777452341279341364
JUNTSJUNTS11.525239307228365386
PRIMARIESPRIMARIES 68091124163168134
SOM-AMUNTSOM-AMUNT 2998454416159
VOXVOX 2717740445852
CCSTFCCSTF 1444140321417
UCLLUCLL 1232122162737
Blancs2197149382833
Vots Vàlids26.9927.3665.3174.6594.7594.891
Nuls91362214910
Participació 20h27.0837.4025.3394.6734.7684.901
Cens44.07511.9608.4107.0168.3258.364
% Vots per districtes
  Total IIIIIIIVV
PPPP29,331,329,129,028,027,8
PSCPSC20,126,619,621,214,515,5
MOVEMMOVEM16,015,417,017,515,515,1
ERC-AMERC-AM15,912,115,914,319,719,5
CsCs6,66,16,46,07,27,4
JUNTSJUNTS5,63,25,84,97,77,9
PRIMARIESPRIMARIES2,51,22,33,53,52,7
SOM-AMUNTSOM-AMUNT1,11,11,00,91,31,2
VOXVOX1,01,00,80,91,21,1
CCSTFCCSTF0,50,60,80,70,30,3
UCLLUCLL0,50,30,40,30,60,8
Blancs0,81,00,90,80,60,7
Nuls0,30,50,40,30,20,2
Participació 20h61,461,963,566,657,358,6
Comparativa amb les eleccions anteriors
 20192015
RegidorsVots%RegidorsVots%
PPPP87.90429,386.49927,2
PSCPSC65.43020,143.79915,9
MOVEMMOVEM44.33016,043.74015,7
ERC-AMERC-AM44.29015,932.48010,4
CsCs21.7776,622.1328,9
JUNTSJUNTS11.5255,622.0588,6
(altres) 1.5175,622.80311,8
Comparativa de la participació
 20192015
Vots%Vots%
14h14.44332,812.90230,1
18h21.34148,418.11842,3
20h27.08361,423.99356,1

 
Escrutini Finalitzat (55 meses)
100,0% Escrutat
↑ pujar
©
Ajuntament de Castelldefels
Plaça de l'Església, 1 - 08860 Castelldefels
Telèfon: 93 665 11 50